Jesteśmy na Google+
Google+

Mieszalniki

Mieszalniki

Nasze produkty charakteryzują się bardzo wysokim stopniem łączenia surowców w niedługim czasie – wszystko za sprawą specjalnego mieszadła, w skład którego wchodzą cztery przeciwbieżne wstęgi ślimaków, zainstalowane na wale.

Urządzenia posiadają system sterowania, dzięki któremu można ustawić cykliczną zmianę kierunku obrotu wyrabiania, przez co mieszanie staje się bardziej intensywne, a czas opróżniania sprzętu znacznie się skraca. System sterujący pozwala także na wybór pomiędzy pracą automatyczną, w której można zaprogramować całkowity czas procesu, a ręczną, która wymaga jego kontroli.

Motoreduktory należące do firmy „Nord Napędy” posłużyły za części do napędów maszyn, co sprawia, że są one niezawodne i pracują jak najbardziej optymalnie.

 

 

Mieszalniki wykonujemy w całości (wraz z konstrukcjami nośnymi) ze stali kwasoodpornej w gatunku wg PN- EN 1.4301, a wg AISI „304” w pojemnościach od 50 do 5000 litrów.

Wyposażone w specjalną konstrukcję zasuwy spustowej, która służy do opróżniania urządzenia – mieszalniki zostały tak skonstruowane, aby między dnem wanny a zasuwą nie powstawały tzw. „martwe” punkty, w których mogłyby odkładać się niewymieszane materiały.

Możemy zrealizować także zamówienie na same komory wyrabiania. Polerujemy wtedy wnętrze wanny i mieszalnika na tzw. „lustro”.

Na życzenie klienta możemy również wykonać część roboczą mieszalnika (w skład której wchodzi wanna z pokrywą i mieszadło, które bezpośrednio stykają się z surowcami) z innej stali kwasoodpornej (np. w gatunku 316L). Całość konstrukcji (bez części roboczej) wykonana będzie natomiast ze stali w gatunku „304”.

Urządzenia mogą posiadać różnorodne funkcje, w zależności od potrzeb i rodzaju ich wykorzystania. Mogą być wyposażone w płynną regulację obrotów, a fakultatywnie można w nich też zainstalować dodatkowy mikser. Na życzenie klientów wstawiamy również zasuwę, która zamyka wysyp (jest sterowana elektrycznie), ramę wyposażoną w sito oraz lej zasypowy z odcinającą zasuwką na pokrywie maszyny (co da możliwość ręcznego dozowania surowców).

 

 

 

Zapytaj o produkt!

|